Igrzyska Olimpijskie Bejing 2008 - piłka nożna kobiet
Rozpoczyna się Olympic Soccer 2008.

Liczba drużyn w olimpijskim turnieju piłki nożnej kobiet została zwiększona do 12 na tych igrzyskach olimpijskich w Bejing. Mecze w zawodach kobiet będą rozgrywane między 6 a 21 sierpnia w czterech grupach po cztery drużyny. W każdej grupie dwie najlepsze drużyny przejdą do fazy pucharowej, dopóki nie znajdzie się zwycięzca.

Dwa dni przed oficjalnym otwarciem Igrzysk Olimpijskich 2008 rozpoczął się turniej piłki nożnej. Impreza dla kobiet rozpoczęła się we wtorek, a impreza dla mężczyzn odbyła się dzisiaj. W konkursie kobiet gospodarze turniejów Chiny świętowali zwycięstwo 2-1 nad Szwecją w meczu otwarcia. Xu Yuan postawił aheę w Chinach, zanim Lotta Schelin wyrównała dla Szwecji. Han Duan zdobyła zwycięską bramkę w 72. minucie za swój 101. gol międzynarodowy i wyprzedziła Chiny.

Mistrzowie świata Niemcy rozegrali swój pierwszy mecz z Brazylią, drużyną, którą pokonali 2-0 w ekscytującym meczu w zeszłym sezonie, aby wygrać Puchar Świata. Tym razem mecz nie spełnił oczekiwań, co spowodowało remis 0: 0.

Tymczasem szok dnia przyszedł, gdy Norwegia pokonała broniących mistrzów olimpijskich Stany Zjednoczone. Laursen Kaurin i Melissa Wiik strzelili bramki w ciągu pierwszych czterech minut, a gra nie przyniosła żadnych dalszych bramek. Gol Kaurina w niecałe 2 minuty pobił rekord najszybszego w historii gola w turnieju olimpijskim kobiet.

W pozostałych meczach Kanada pokonała Argentynę 2: 1, Korea Północna pokonała Nigerię 1: 0, a Japonia zremisowała 2: 2 z Nową Zelandią.