Finał ćwierćfinału Ligi Mistrzów UEFA

Liga Mistrzów UEFA - wyniki ćwierćfinałów z 8–9 kwietnia 2008 r

Barcelona 1 FC Shalke 0

Barcelona wygrywa 2: 0 łącznie.

Barcelona zarezerwowała swoje miejsce w półfinałach Ligi Mistrzów, strzelając gola Toure Yaya w 43 minucie. Schalke grał bardzo dobrze i niefortunnie nie dostał więcej z meczu. To nie jest dawna Barcelona, ​​pomimo osiągnięcia półfinału, było to dalekie od przekonującego zwycięstwa, wyglądali na rozczochranych na dwóch nogach wśród plotek, że w obozie są kłopoty.

Puyol został zarezerwowany po 64 minutach i nie trafi do półfinału z powodu zawieszenia.

Manchester United czeka na nich w półfinałach i chociaż Barcelona jeszcze nie straciła na Camp Nou w tych zawodach, będzie miał przed sobą ogromne zadanie, aby utrzymać ten rekord w nienaruszonym stanie.

Manchester United 1 Roma 0

Manchester United wygra 3-0 łącznie.

Alex Ferguson dokonał kilku zmian w meczu u siebie, pozostawiając wielu ważnych zawodników na starcie w Premier League, przekonany, że prowadzenie 2-0 z pierwszego meczu wystarczyłoby, aby je przejrzeć.

Ta gra okazała się słuszna, gdy 70 minut po uderzeniu głową Carlosa Teveza, po tym, jak Hargreaves pracował w prawą stronę, przechodząc od linii bocznej dla Teveza, aby załatwić sprawę.

De Rossi spudłował z rzutu karnego dla reprezentacji Włoch po 29 minutach i mając nadzieję, że wróci do meczu. Wynik rzadko był wątpliwy, ponieważ United dominowały w przeważającej części. Główny trener Roma Luciano Spalletti będzie żałował, że nie zagrał w osłabionej drużynie United.

Liverpool 4 Arsenal 2

Liverpool wygrywa 5-3 łącznie.

Trener Rafa Benetez rozpoczął mecz w ustawieniu 4-4-2. Liverpool z początku wyglądał na bardzo niepewnego, kiedy Arsenal ruszył do przodu i dominował przez pierwsze 15 minut. Arsenal strzelił pierwszego gola w 13 minucie bramką Diaby, a pytania dotyczące taktyki Rafy Beniteza.

Wyglądało na to, że zespół Arsenalu z łatwością pokonał pomocnika. Liverpool nie stworzył żadnych szans, dopóki Sami Hyypia nie trafił w pole karne w 30 minucie.

Nagle zaczęli wierzyć, że mogą wygrać, a Liverpool zaczął naciskać na Arsenal, którego zaufanie wydawało się zanikać, gdy gospodarze wyprzedzili czerwonych. Wszystkie myśli o zmaganiach sali konferencyjnej na Anfield odeszły na bok i okazało się, że był to przekonujący występ.

Liverpool ponownie strzelił gola golem Fernando Torresa w 69 minucie.

Adebayor wyrównał na 2-2 w 84 minucie w stosunku do przebiegu gry.
Wszelkie nadzieje na przebudzenie natychmiast zniknęły po tym, jak Ryan Babel padł w polu karnym natychmiast po tym. Gerrard strzelił gola z rzutu karnego. Powtórki później pokazały, że była to decyzja 50/50, a Arsene Wenger, menedżerka Arsenalu, nie była z tego zadowolona w późniejszych wywiadach.

Ryan Babel zakończył zwycięstwo po świetnym pojedynku tuż przed ostatnim gwizdkiem. Czeka półfinał z Chelsea.

Chelsea 2 Fenerbahce 0

Chelsea wygrywa 3: 2 łącznie.

Bramki od Michaela Ballacka w 4 minucie i Franka Lamparda na 3 minuty przed końcem meczu spowodowały, że Fenerbahce pokonał przewagę w pierwszym meczu, aby Chelsea awansowała do półfinału Ligi Mistrzów w ciągu 4 lat. Fenerbahce stoczyli odważną walkę w swoim pierwszym ćwierćfinale, ale tak nie było. Fani Chelsea nie byli do końca przekonani, ale ich zwycięstwo gwarantuje, że w finale Ligi Mistrzów w tym roku na pewno będzie co najmniej jedna drużyna angielskiej Premier League.

Czy tą drużyną będzie Liverpool czy Chelsea? Czy będzie to Manchester United, czy powrót do fitnessu Światowego Gracza Roku Lionela Messiego zapewni Barcelonie awans do finału w Moskwie?