Stamford Bridge, Londyn.

(1-1 po pierwszym meczu)

Chelsea pokonała Liverpool 3-2 po dogrywce w thrillerze z pięcioma bramkami.

Chelsea - Liverpool - półfinał Ligi Mistrzów UEFA
Szczegóły zdjęcia: Chelsea przeciwko Liverpoolowi - półfinał Ligi Mistrzów UEFA obsługiwany przez picapp.com

Liverpool i Chelsea spotkali się w półfinale Ligi Mistrzów, drugi mecz zeszłej nocy po raz trzeci od czterech lat. Nagroda? Miejsce w finale przeciwko Manchesterowi United. Wszystko było przygotowane na ekscytujący mecz. Pierwszy mecz na Anfield opuścił przewagę z Chelsea, ale tylko na 1-1, a drużyna z Zachodniego Londynu miała tę ważną bramkę na wyjeździe na swoją korzyść.

Obie strony wprowadziły minimalne zmiany w swoich drużynach od pierwszego meczu. Frank Lampard wrócił ze współczującego urlopu (po niedawnej smutnej stracie matki). John Arne Riise wystartował z lewym obrońcą Liverpoolu, mając nadzieję na wyrównanie swojego gola w pierwszym meczu. Yossi Benayoun zaczął w miejsce Ryana Babela.

Chelsea: Cech, Essien, Carvalho, Terry, Ashley Cole, Joe Cole (Anelka 91), Ballack, Makelele, Lampard (Shevchenko 119), Kalou (Malouda 70), Drogba.
Nie wykorzystane subs: Cudicini, Obi, Alex, Belletti.

Cele: Drogba 33, długopis Lampard 98, Drogba 105.

Liverpool: Reina, Arbeloa, Carragher, Skrtel (Hyypia 22), Riise, Kuyt, Alonso, Mascherano, Benayoun (Pennant 78), Gerrard, Torres (Babel 99).

Nie wykorzystane subs: Itandje, Finnan, Crouch, Lucas.

Cele: Torres 64, Babel 117

Zarezerwowane: Alonso, Arbeloa.

Att: 38 900

Ref: Roberto Rosetti (Włochy).

Pierwsza połowa była napiętą sprawą, zgodnie z oczekiwaniami, gdy dwóch gigantów futbolu mierzy się z tak wysokimi stawkami. Na początku Chelsea grała w posiadaniu, a podczas gdy Liverpool pchał do przodu, bronili dobrze i głęboko, wiedząc, że utrata gola na wyjeździe na tym etapie będzie kosztowna.

Gdy Chelsea zagrała w meczu, zaczęli łapać Liverpool w kontrataku i strzelili pierwszą bramkę po 33 minutach. Frank Lampard przeszedł znakomitą przepustkę, której Arbeloa nie zdołał przechwycić. Salomon Kalou znalazł się w kosmosie. Jeśli był na pozycji spalonej, asystent sędziego nie widział tego i strzelił ostrą strzałą, sparowany przez bramkarza Liverpoolu Pepe Reinę, ale Didier Drogba strzelił do odbicia.

Liverpool próbował wrócić do gry, ale obrona Chelsea była solidna i zawsze grozili kontratakiem, a Liverpool był nerwowy. Wiedzieli, że muszą strzelić gola, ale gol nie pojawił się przed przerwą. W przerwie jest 1-0 Chelsea i mieli jedną stopę w finale.

Liverpool wyszedł w drugiej połowie jeszcze bardziej zdeterminowany i zaczął grać w Chelsea. Druga połowa nie była krótka dla obu stron. W 64. minucie Yossi Benayoun pokonał Didiera Drogbę i Salomona Kalou i dobrze trafił w piłkę dla nadchodzącego Fernando Torress, który opanował piłkę i uderzył piłkę w siatkę po wyrównanie.
Chelsea 1-1 Liverpool

Chelsea zostali zwolnieni do akcji, myśląc, że wygrał mecz, a teraz, mając przed sobą perspektywę dodatkowego czasu, posuwali się naprzód z coraz większym rozmachem. Liverpool musiał się zdecydowanie bronić.
15 minut przed czasem Michael Essien poszedł genialnym pojedynkiem z prawej strony, pokonał kilku obrońców w polu karnym, ale uderzył w boczną siatkę.

Jermaine Pennant pojawił się jako substytut Benayoun. Czy uda mu się zapewnić właściwe tempo i niebezpieczne krzyże potrzebne Liverpoolowi do odblokowania obrony Chelsea?

To nie będzie takie proste. Żadna ze stron nie była w stanie przełamać impasu, a gwizdek PEŁNOMOCNY przyszedł z wyrównanymi wynikami w Chelsea 1-1 Liverpool (2-2). Dogrywka była, jak wszyscy wiedzieliśmy. To był tego rodzaju półfinał.

W pierwszej połowie dogrywki Chelsea grała niesamowicie, gdy Michael Essien myślał, że strzelił zwycięskiego gola, świętuje, a asystent sędziów oznaczył trzech zawodników Chelsea jako spalonych. To się nie liczy!

Zaledwie minutę później Chelsea zostaje ukarana, gdy Sami Hyypia potknął się o Michaela Ballacka, nie ma tu żadnych sporów, to był oczywiście faul! Krok naprzód Frank Lampard.

W 98 minucie Frank Lampard pokazuje niesamowity opanowanie do rzutu rożnego. To emocjonujący moment, gdy biegnie do narożnej flagi, gdzie klęka i całuje swoją czarną opaskę. Jest wyraźnie płaczliwy, cel jest hołdem dla jego niedawno zmarłej matki, gdy biegnie z powrotem do środkowego kręgu, wskazuje na swojego ojca Franka Seniora w tłumie. Chelsea 2-1 Liverpool (ag. 3-2)

Ryan Babel zastępuje Fernando Torresa i pojawiają się pytania dotyczące taktyki Beniteza. Czy Torres został ranny? Na tym etapie nie było pewności, mogliśmy to tylko założyć. Babel jest w akcji niemal natychmiast, gdy jego elektryczne tempo zabiera go do pola karnego i spada z prośbą o karę - ale był to uzasadniony atak.

Minęło 105 minut, zaledwie 10 minut od finału, Nicolas Anelka dotarł do linii bocznej i zmniejszył ją, aby Didier Drogba znalazł siatkę na najbliższym słupku. Na tym etapie musisz wierzyć, że to już koniec gry dla Liverpoolu, ale Liverpool ma reputację tego samego.
Chelsea 3-1 Liverpool (agresja 4-2)

3 minuty przed czasem Ryan Babel strzelił spektakularną jazdę na dalekim dystansie. Fani Liverpoolu zadawali sobie pytanie: „Czy to nadal możliwe?” Przy drugim spojrzeniu może Cech mógł to uratować. Babel był 30 jardów od bramki, a bramkarz Chelsea prześlizgnął mu się przez palce do górnego rogu. Oznaczało to, że gdyby Liverpool strzelił ponownie gola, prawie na pewno byliby w finale z powodu reguły bramek na wyjeździe.

Nie mogło być inaczej, Chelsea utrzymała zwycięstwo w absolutnie ekscytującym pojedynku

Chelsea 3-2 Liverpool (agenci 4-3)

Końcowy gwizdek Chelsea wygrywa 3-2 (4-3 łącznie).

Chelsea zagra z Manchesterem United w finale Ligi Mistrzów w Moskwie 21 maja 2008.s

Instrukcje Wideo: Półfinał Ligi Mistrzów UEFA: Atletico - Bayern (Kwiecień 2024).