Finały Konferencji Major League Soccer Western Conference Championship - Houston Dynamo przeciwko Los Angeles Galaxy

Awans LA Galaxy i Real Salt Lake do finału.

Podczas bardzo zabawnego weekendu Major League Soccer, finaliści tegorocznego MLS Cup zostali wybrani, ponieważ finały konferencji zostały rozegrane z maksymalną dramaturgią. Te dwie gry miały wszystko, prawie niecelne, niedozwolone bramki, sporne decyzje, kary, a w Home Depot Center w LA nawet awarię zasilania!

Oba mecze zostały przedłużone, ponieważ 90 minut ataku i kontrataku nie wystarczyło, aby przełamać impas w obu grach. W sobotniej Konferencji Wschodniej nawet dodatkowy czas nie był wystarczający, a rzuty karne były wszystkim, co mogło oddzielić dwie drużyny.

Piątek 13 listopada 2009 r
Mistrzostwa Konferencji Zachodniej
(Home Depot Center - LA)
LA Galaxy 2 - Houston Dynamo 0 (po dogrywce) FT 0-0
Strzelcy: Gregg Berhalter 103; Landon Donovan (długopis) 109

Po 90 minutach bez gola Greg Berhalter zapewnił przewagę gospodarzom w 19. minucie dogrywki. Rzut wolny Davida Beckhama powodujący problemy w obronie gościa, nie udało mu się oczyścić linii, a Berhalter rzucił się, by wyprzedzić Galaktykę.

Następnie rekord Landona Donovana, siedemnastoletni gol MLS z pola karnego, 2 minuty od ostatniego gwizdka, umieścił mecz poza Dynamo i poprowadził Galaktykę do finału MLS Cup.

Sobota 14 listopada 2009 r
Mistrzostwa Konferencji Wschodniej
(Toyota Field - Chicago)
Real Salt Lake 0 - Chicago Fire 0 (po dogrywce) FT 0-0
(5-4 w rzutach karnych)

Real Salt Lake pokonało Chicago Fire 5-4 po rzutach karnych po tym, jak drużyny nie mogły zostać rozdzielone w bezbramkowym regulaminowym i dogrywce. Opiekun z Salt Lake, Nick Rimando, był bohaterem tego dnia, dokonując trzech rzutów obronnych, podczas gdy zastępca Neda Grabavoya przeszedł Real i przypieczętował rozczarowanie, ponieważ fani z Chicago patrzyli na porażkę swojej drużyny w finale konferencji po raz trzeci z rzędu.

Real Salt Lake spotka się z LA Galaxy w finale Pucharu MLS 22 listopada w Seattle na stadionie Qwest Field.

Instrukcje Wideo: Seattle Sounders FC 3-1 Toronto FC | Seattle Wins MLS Cup Final | HIGHLIGHTS (Kwiecień 2024).